Wszystkie zagraniczne firmy, które realizują kontrakty na terenie Królestwa Norwegii są zobowiązane do rejestracji macierzystej firmy w norweskim rejestrze przedsiębiorstw.

Każda zagraniczna firma działająca w Norwegii ma obowiązek do zarejestrowania się w norweskim rejestrze przedsiębiorstw jak tzw. NUF. NUF, to skrót od nazwy norskregistrert utelandskforetak, co oznacza zagraniczne przedsiębiorstwo zarejestrowane w Norwegii. Procedura rejestracji nie tworzy nowego podmiotu, jest to rejestracja zagranicznej firmy na potrzeby norweskiego urzędu skarbowego, rejestru przedsiębiorstw, inspekcji pracy i innych instytucji.

Proces rejestracji trwa około 2-3 tygodni i wymaga przesłania pakietu formularzy wraz z danymi właściciela/prezesa/pełnomocnika, które będą potrzebne przy obsłudze norweskiej platformy administracji elektronicznej ALTINN. W przypadku firm prowadzących prace budowlane, cała rejestracja może wymagać więcej czasu z powodu obowiązkowych kart identyfikacyjnych dla pracowników branży budowlanej. Dobrze zarezerwować do 4 tygodni przed rozpoczęciem kontraktu na cały proces rejestracji NUF w Norwegii.

RYNEK NORDYCKI rejestruje polskie przedsiębiorstwa w Norwegii. Dbamy aby proces rejestracji trwał jak najkrócej i reprezentujemy naszych klientów w kontaktach z norweskimi instytucjami.