Procedura kontroli tożsamości zagranicznych pracowników jest obowiązkowa w Norwegii. Bez kontroli tożsamości Twoi pracownicy nie mogą rozpocząć pracy, ani ubiegać się o kartę podatkową- skattekort.

Polskie firmy realizujące kontrakty w Norwegii muszą wysłać swoich pracowników z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem aby przeprowadzić kontrolę tożsamości. Kontrolę można umówić online w urzędach skarbowych w większości miast w Norwegii, bądź w centrach obsługi pracowników zagranicznych w Oslo, Stavanger, Torndheim, Bergen i Kirkenes. Rejestracja online może być zarezerwowana z 14 dniowym wyprzedzeniem a wizyta trwa średnio 15 minut.

Podczas kontroli tożsamości pracownik wnioskuje o przyznanie D-nummeru oraz wystawienie karty podatkowej (skattekort) na bieżący rok kalendarzowy. Kontrola tożsamości nie dotyczy osób pracujących na szelfie kontynentalnym, marynarzy opodatkowanych za granicą oraz osób które już mają D-nummer i przeszły kontrolę tożsamości w ostatnich dwóch latach.

Rynek Nordycki pomaga polskim firmom w dopełnianiu formalności w Norwegii związanych z realizowanymi kontraktami, zatrudnionymi pracownikami, opodatkowaniem i składkami na ubezpieczenia społeczne. Zapraszamy do kontaktu.