Jeśli chcesz prowadzić działalność w Norwegii, nie musisz od razu zakładać norweskiej firmy. Forma NUF jest bardzo praktyczna dla firm prowadzących działalność w wieku krajach europejskich.

Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej. Jest to powód dla którego polskie firmy, które chcą realizować usługi w Norwegii, muszą być zarejestrowane w norweskim rejestrze przedsiębiorstw. Firmy budowlane, elektroinstalatorskie, agencje zatrudnienia są zobowiązane do rejestracji w Norwegii polskiej firmy. Taki model rejestracji nosi skrót NUF, co oznacza „zarejestrowana w Norwegii zagraniczna firma”.

Oto kilka odpowiedzi na pytania, które najczęściej kierują do nas nasi klienci zainteresowani rejestracją w Norwegii.

Czy NUF to firma norweska?

Nie, jest to jedynie zarejestrowana w Norwegii zagraniczna firma dla celów związanych prawidłowym rozliczaniem norweskiego VAT-u, wynagrodzeń zgodnych z norweskimi przepisami, bądź podatkiem dochodowym, jeśli firma będzie miała większość aktywności w Norwegii.

Jak długo trwa rejestracja polskiej firmy jako NUF?

Czas rejestracji trwa do dwóch tygodni.

Gdzie mogę znaleźć formularze do rejestracji NUF w Norwegii?

Na stronie www.brreg.no

Czy są dostępne formularze po angielsku?

TAK

Czy zawarcie kontraktu z polską firmą na prace w Norwegii zobowiązuje moją firmę do rejestracji jako NUF?

TAK, ważne jest miejsce realizacji kontraktu, a nie pochodzenie naszego zleceniodawcy.

Przypominamy, że firmy, które wchodzą na norweski VAT (MVA) są zobowiązane do posiadania reprezentanta w Norwegii, który będzie odpowiedzialny za rozliczenie VAT-u z norweskim urzędem skarbowym.

Rynek Nordycki, rejestruje polskie firmy w Norwegii. Zapewniamy sprawny proces rejestracji, doradzamy najlepsze rozwiązania formalne. Dzielimy się wiedzą.