Rynek Nordycki

Szkolenia

Szkolenia

SZKOLENIA – DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

Sukces polskiego przedsiębiorstwa na rynku skandynawskim jest uzależniony od wielu czynników. Wysoka jakość produktów i terminowość podstawa przy współpracy z klientami z państw nordyckich. Znajomość przepisów obowiązujących w na terenie państw nordyckich i umiejętność ich stosowania jest niezbędna dla długofalowej działalności na rynku.

Nie można jednak zapominać o tzw. czynnikach miękkich, czyli umiejętnościach zespołu dopasowanych do specyfiki klienta i znajomości specyfiki kulturowej skandynawskiej i fińskiej. Znajomość mentalności partnera, sposobu prowadzenia rozmowy czy nawet doboru ubioru nie jest najważniejsza, ale to właśnie ty cechy mogą być przeważające przy decyzji o wyborze kontrahenta. Przedsiębiorstwa szwedzkie, fińskie czy norweskie obawiają się różnic kulturowych i innego rodzaju nieporozumień o podstawach kulturowych, które mogą w istotny sposób zakłócić współpracę gospodarczą.

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich firm działających w krajach skandynawskich i Finlandii, otworzyliśmy dział szkoleń. Szkolenia są przygotowane w modułach, które można dowolnie konfigurować zgodnie z potrzebami naszych klientów. Szkolenia adresowane są do kadry zarządzającej, kierowników projektów, kierowników działów finansowych i kadr.

Oferujemy szkolenia z zakresu przepisów skarbowych i płacowych obowiązujących w krajach nordyckich, innych regulacji branżowych oraz tzw. szkolenia miękkie pozwalające nabyć wiedzę o kulturze biznesowej, podstawach językowych i niezbędnej wiedzy ogólnej o krajach nordyckich.

Szkolenia są organizowane u klienta w siedzibie firmy, lub w wynajętym pomieszczeniu konferencyjnym. Zapewniamy broszury i materiały dodatkowe dla uczestników szkoleń, certyfikaty udziału w szkoleniu.

Wymogi techniczne: projektor multimedialny, tablica flipchart.

Cena i terminy szkoleń do uzgodnienia po ustaleniu zakresu szkolenia.

Proponowana tematyka szkoleń:

NOWOŚĆ                             Szkolenia połączone z modułami warsztatowymi.

 • Skuteczna komunikacja i budowanie relacji z klientem “skandynawskim”.

Szkolenie zaadresowane jest do firm zadomowionych na rynku skandynawskim i tych aspirujących do pozyskania klientów w Skandynawii. Różnice kulturowe między krajami skandynawskimi a Polską są nadal widoczne. Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem i wskazać jak skutecznie komunikować się z klientami z krajów nordyckich. Interesujące ćwiczenia pozwolą na nabycie umiejętności komunikacji zgodnej z tradycją i praktyką krajów skandynawskich.

 • Budowanie relacji w grupie/zespole/organizacji na modelu “skandynawskim”.

Jak zaimplementować umiejętność tworzenia relacji na wzór skandynawski? Jak można usprawnić organizację zespołu? Pomożemy zdiagnozować wyzwania i przygotować warsztaty, które pozwolą na polepszenie relacji w zespole.

Co możemy na tym zyskać? Z pewnością redukcję sytuacji kryzysowych, umiejętność rozwiązywania konfliktów na zasadach partycypacji, a w konsekwencji wyższą efektywność zespołu i dobrą atmosferę pracy.

Przykładowe szkolenia na temat przepisów:

 • Norweski system podatkowy i ubezpieczeniowy
 • Płace norweskie w polskiej firmie
 • Prawodawstwo przy pracach eksportowych w Finlandii, Szwecji i Norwegii

Regulacje branżowe:

 • Regulacje branżowe dla firm budowlanych w Norwegii, Szwecji i Finlandii
 • Sposoby certyfikacji uprawnień zawodowych w krajach skandynawskich

Szkolenia kulturowe:

 • Polski pracownik w krajach nordyckich – szkolenie językowo-kulturowe
 • Polski przedsiębiorca w krajach nordyckich – szkolenie z nordyckiej kultury biznesowej

Szkolenia dedykowane dla agencji rozwoju regionalnego, specjalnych stref ekonomicznych, parków technologicznych, agencji wsparcia eksportu, organizacji przedsiębiorstw i innych instytucji administracji samorządowej pozyskujących inwestorów z Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii

 • Jak skutecznie pozyskiwać inwestorów skandynawskich i fińskich
 • Opieka inwestycyjna na co dzień
 • Kultura biznesu krajów nordyckich
 • Znajomość uwarunkowań kulturowych jako podstawa skutecznej współpracy z partnerami ze Skandynawii
 • Etykieta biznesowa, w jaki sposób skutecznie porozumiewać się z partnerami z krajów nordyckich
 • Wspieranie eksportu do Norwegii, Danii, Szwecji i Finlandii

Kontakt: szkolenia@ryneknordycki.pl