Usługi

Rejestracja NUF w Norwegii i bieżąca obsługa

Wszystkie zagraniczne firmy, które realizują kontrakty na terenie Królestwa Norwegii są zobowiązane do rejestracji macierzystej firmy w norweskim rejestrze przedsiębiorstw.

Każda zagraniczna firma działająca w Norwegii ma obowiązek do zarejestrowania się w norweskim rejestrze przedsiębiorstw jak tzw. NUF. NUF, to skrót od nazwy norskregistrert utelandskforetak, co oznacza zagraniczne przedsiębiorstwo zarejestrowane w Norwegii. Procedura rejestracji nie tworzy nowego podmiotu, jest to rejestracja zagranicznej firmy na potrzeby norweskiego urzędu skarbowego, rejestru przedsiębiorstw, inspekcji pracy i innych instytucji.

Proces rejestracji trwa około 2-3 tygodni i wymaga przesłania pakietu formularzy wraz z danymi właściciela/prezesa/pełnomocnika, które będą potrzebne przy obsłudze norweskiej platformy administracji elektronicznej ALTINN. W przypadku firm prowadzących prace budowlane, cała rejestracja może wymagać więcej czasu z powodu obowiązkowych kart identyfikacyjnych dla pracowników branży budowlanej. Dobrze zarezerwować do 4 tygodni przed rozpoczęciem kontraktu na cały proces rejestracji NUF w Norwegii.

RYNEK NORDYCKI rejestruje polskie przedsiębiorstwa w Norwegii. Dbamy aby proces rejestracji trwał jak najkrócej i reprezentujemy naszych klientów w kontaktach z norweskimi instytucjami.

Eksport do Skandynawii

Pozyskujemy zlecenia od skandynawskich odbiorców. Wspieramy polskie przedsiębiorstwa w poszukiwaniu i pozyskiwaniu kontrahentów w regionie nordyckim:

Warunkiem udanego pozyskania partnerów w krajach nordyckich jest prawidłowa adaptacja produktu lub usługi do wymagań rynku lokalnego. Znajomość lokalnej kultury biznesu i przestrzeganie tych zasad pozwoli osiągnąć końcowy sukces.

Wynagrodzenia w Norwegii

Wspieramy polskie firmy w zakresie:

Posiadamy unikalną praktykę w zakresie naliczania płac zgodnie z norweskimi przepisami prawa pracy.

Szkolenia i doradztwo biznesowe

Dzielimy się naszą wiedzą na temat przepisów, którym podlegają polskie przedsiębiorstwa w Finlandii i Szwecji

Stale aktualizujemy naszą wiedzę na temat zmian w prawodawstwie krajów skandynawskich

Reprezentujemy naszych klientów wobec skandynawskich urzędów skarbowych, inspekcji pracy oraz innych instytucji państwowych.

Doradzamy polskim przedsiębiorstwom już działającym na terenie królestwa Norwegii w zakresie: