COVID Szwecja. Jakie warunki należy spełnić żeby przekroczyć szwedzką granicę

Już ponad 900 tysięcy pozytywnych testów na COVID-19 zanotowano w Szwecji

COVD Szwecja, kto może obecnie wjechać do Szwecji? Jakie warunki stawia szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego?

COVID Szwecja najnowsze informacje na dzień 17.04.2021. Obecny poziom pozytywnych testów na COVID-19 w Szwecji wynosi ponad 700 osób na 100 tyś mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni. Jest to niemal identyczny poziom jak w Polsce na dzień 16 kwietnia 2021. Trend notowanych pozytywnych wyników jest płaski z tendencją rosnącą. Jednak obecny poziom nie przekroczył szczytu z 23.12.2020.

Najnowsze informacje o COVID w Szwecji.

Na dzień 17.04.2021 liczba pozytywnych testów na COVID-19 w Szwecji przekroczyła 900 tysięcy

O czym należy pamiętać jadąc do Szwecji? Zgodnie z rekomendacją Folkhalsomyndigheten z dnia 5 marca 2021, po wjeździe do Szwecji należy ograniczyć kontakty na co najmniej siedem dni od daty przyjazdu. Ponadto należy wykonać dwa testy, pierwszy przy wjeździe do Szwecji i drugi po pięciu dniach. Ta zasada dotyczy zarówno Szwedów jak i obcokrajowców. Jeśli test COVID-19 został wykonany w ciągu 48 godzin przed przyjazdem do Szwecji, nie trzeba go powtarzać przy wjeździe.

COVID Szwecja. Kto jest zwolniony z obowiązku kwarantanny?

  • zawodowi kierowcy
  • inni pracownicy, którzy regularnie przekraczają granice międzynarodowe
  • uczniowie i dzieci w wieku szkolnym, są zwolnieni z samokwarantanny i dwóch wymagań testowych, jeśli są regularnie badani pod kątem COVID-19 (co najmniej raz w tygodniu).

Przeczytaj również: kto może przekroczyć fińską granicę COVID Finlandia

Szwedzkie władze proszę o zachowanie czujności na objawy COVID-19 podczas siedmiodniowego okresu samo-kwarantanny. Jeśli pojawią się objawy, trzeba jak najszybciej przejść badanie. Na stronie 1177.se, można się dowiedzieć się, jakie kroki mamy podjąć. Jeśli wynik testu na obecność COVID-19 będzie pozytywny, personel medyczny skontaktuje się z Tobą w celu dalszych badań. W zależności od regionu obowiązują różne procedury. Na przykład można otrzymać telefon lub pisemną informację.

Chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości przekraczania granicy przez Twoich pracowników? Opracowujemy najświeższe instrukcje i zalecenia dla polskich firm operujących w Skandynawii. Sprawdzamy najnowsze rozporządzenia i monitorujemy zmiany w prawodawstwie Norwegii, Szwecji i Finlandii. Skontaktuj się z nami.

Udostępnij