Targi ONS 2015 odwołane.

Z powodu złej sytuacji na rynku i niewystarczającej rejestracji wystawców, ONS Foundation zdecydowała o odwołaniu tegorocznej edycji targów przemysłu wydobywczego ONS 2015, organizowanych w Stavanger.

Niskie ceny ropy naftowej i wielka niepewność co do rozwoju sytuacji rynkowej w środowisku związanym z przemysłem wydobywczym spowodowały zbyt mało zgłoszeń wystawców. Dodatkowo część już zarejestrowanych wystawców anulowało udział w targach z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej i trudnej do oceny przyszłości rynku.

– Zbyt mało zarejestrowanych wystawców oznacza, że nie możemy stworzyć miejsca spotkań znanego z wysokiej jakości, którą oferuje ONS. Jakości, którą wystawcy cenią i której wymagają. Musimy ponieść konsekwencje obecnej sytuacji – powiedział Leif Johan Sevland, prezes zarządu.

– Zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, by pozyskać wystawców. Niestety, sytuacja na rynku jest poza naszą kontrolą – dodał.

Fundacja ONS zapowiada organizację targów w 2016 roku.

Targi ONS są drugimi co do wielkości targami branży wydobywczej na świecie. Organizowane dotychczas co roku w Stavanger, skupiały przedstawicieli z całego świata. Targi ONS są również forum wymiany myśli i polem dyskusji nad przyszłością branży.

źródła: ons.no

 

Udostępnij