Norwegia – Kto słyszał o obowiązku rejestracji polskich agencji zatrudnienia w norweskiej Inspekcji Pracy?

Rejestracja w KRAZ nie wystarczy aby polska agencja pośrednictwa pracy lub agencja pracy tymczasowej miała prawo do rekrutacji pracowników do pracy w Norwegii. Wciąż wiele polskich agencji zatrudnienia nie spełnia wymogów stawianych przez Arbeidstilsynet (norweski odpowiednik Inspekcji Pracy).

Mimo zapowiadanego spowolnienia gospodarczego w Norwegii nie brakuje ofert pracy adresowanych do polskich kandydatów. Polskie agencje zatrudnienia prześcigają się w ofertach dla inżynierów, pracowników wykwalifikowanych jak spawacze czy hydraulicy. Mało kto wie, że większość polskich agencji zatrudnienia nie spełnia wymogów stawianych przez Arbeidstilsynet. Aby móc realizować projekty rekrutacyjne w Norwegii, każda agencja (zarówno norweska i zagraniczna) jest zobowiązana do rejestracji w norweskim rejestrze agencji zatrudnienia – REGISTER FOR BEMANNINGSFORETAK.

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru polskiej agencji zatrudnienia przez norweskiego pracodawcę jest właśnie obecność w rejestrze. Agencje pośrednictwa pracy o wieloletnim doświadczeniu tracą klientów właśnie przez niedopełnienie tego obowiązku. Inspekcja Pracy jasno określiła agencje nie zarejestrowane w rejestrze jako działające nielegalnie w Norwegii.

Link do norweskiego rejestru agencji zatrudnienia tutaj

Rynek Nordycki kooperuje z polskimi agencjami pośrednictwa i pracy tymczasowej, które rekrutują pracowników na teren m.in. Norwegii. Współpracujemy przy projektach rekrutacyjnych i szkolimy personel odpowiedzialny za rekrutację. Zapewniamy profesjonalne tłumaczenie z języka norweskiego, dokonujemy rejestracji agencji w norweskich rejestrach przedsiębiorstw i agencji zatrudnienia.

Udostępnij