Delegowanie pracownika Norwegia – rejestracja i obowiązkowe potwierdzenie tożsamości.

Procedura kontroli tożsamości zagranicznych pracowników jest obowiązkowa w Norwegii. Delegowanie pracownika Norwegia. Bez kontroli tożsamości Twoi pracownicy nie mogą rozpocząć pracy, ani ubiegać się o kartę podatkową- skattekort.

Delegowanie pracownika Norwegia to równie prosta procedura jak w wypadku krajów Unii Europejskiej. Norwegia nie należy do UE, ale jest częścią Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z tego powodu kraj ten nie wymaga osobnych pozwoleń na pracę. Niemniej jednak polskie firmy realizujące kontrakty w Norwegii muszą wysłać swoich pracowników z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem aby przeprowadzić kontrolę tożsamości.

Krok 1: Rejestracja delegowanego pracownika Norwegia

Kontrolę można umówić online w urzędach skarbowych w większości miast w Norwegii, bądź w centrach obsługi pracowników zagranicznych w Oslo, Stavanger, Torndheim, Bergen i Kirkenes. Rejestracja online może być zarezerwowana z 14 dniowym wyprzedzeniem a wizyta trwa średnio 15 minut.

Poniższy link to odnośnik do umawiania wizyty online w języku angielskim:

BOOK AN APPOINTMENT

Krok 2: Wizyta w urzędzie

Pracownik musi osobiście stawić się w urzędzie, aby okazać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz umowę o pracę. Musi ona spełniać warunki stawek minimalnych dla grup zawodowych obowiązujących w Norwegii. Należy pamiętać, aby umowa była przetłumaczona na język angielski lub norweski. Podczas kontroli tożsamości pracownik wnioskuje o przyznanie D-nummeru oraz wystawienie karty podatkowej (skattekort) na bieżący rok kalendarzowy. Co ważne, kontrola tożsamości nie dotyczy jednak osób pracujących na szelfie kontynentalnym, marynarzy opodatkowanych za granicą. Ponadto obowiązek ten nie obejmuje osób, które już mają D-nummer i przeszły kontrolę tożsamości w ostatnich dwóch latach.

Pamiętaj o:

A-MELDING W NORWEGII

RF-1199 i 1198 NORWEGIA

Rynek Nordycki pomaga polskim firmom w dopełnianiu formalności w Norwegii związanych z realizowanymi kontraktami, zatrudnionymi pracownikami, opodatkowaniem i składkami na ubezpieczenia społeczne. Zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji znajdziesz w naszych artykułach i na stronie USŁUGI

Udostępnij